do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Ochrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2019 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
20 kwietnia 2016
kategoria:
Aktualności strona główna

Dziś rozpoczęły się prace związane z budową kanalizacji sanitarnej na ulicy Bolesława Prusa, następnie Zakład Wodociągów i Kanalizacji będzie prowadził roboty na ulicy Adolfa Dygasińskiego. To pierwszy etap kompleksowej budowy tych ulic. Trwają procedury związane z wyłonieniem wykonawcy, który wybuduje nowe jezdnie, chodniki, zjazdy i fragment ścieżki rowerowej.

Kompleksowa budowa ulic Prusa i Dygasińskiego to pierwsza realizowana duża inwestycja z opracowanej pod koniec marca listy działań inwestycyjnych i remontowych na 2016 rok. Lista powstała po spotkaniach prezydenta Krzysztofa Kosińskiego z mieszkańcami ciechanowskich osiedli. Budowa ulic Prusa i Dygasińskiego to jedna z wprowadzonych do budżetu na marcowej sesji Rady Miasta inwestycji, na którą zarezerwowano 1 mln zł. Wprowadzono wówczas wolne środki z 2015 roku, w tym między innymi pozyskane z Unii Europejskiej dodatkowe prawie 7 mln zł, które przeznaczone zostały na budowę ulic Bolesława Prusa i Adolfa Dygasińśkiego, Zuzanny Morawskiej oraz na budowę Pasażu Marii Konopnickiej.

Na Prusa i Dygasińskiego w pierwszym etapie zostanie wybudowana nowa kanalizacja sanitarna. Następnie w ramach modernizacji ulic wykonane zostaną jezdnie, powstaną chodniki po obu stronach ulicy Dygasińskiego, chodnik po jednej stronie ulicy Prusa, na ulicy Prusa wzdłuż pętli miejskiej będzie uzupełniona ścieżka rowerowa. Uzupełnione zostanie tam także oświetlenie uliczne.

– Przystąpiliśmy do bardzo poważnej inwestycji, którą możemy realizować dzięki racjonalnej gospodarce finansami miasta. Systematycznie będą prowadzone kolejne działania na ciechanowskich osiedlach. Drogi, chodniki, ścieżki rowerowe to bardzo ważne sprawy dla mieszkańców, jest dużo do zrobienia, nasze plany są ambitne – powiedział prezydent Krzysztof Kosiński.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H