do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Ochrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2019 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
05 czerwca 2018
kategoria:
Aktualności strona główna
 

Rozpoczęły się prace na ul. Kwiatowej w ramach wspólnej inwestycji powiatu i miasta. Remont jest możliwy dzięki porozumieniu pomiędzy prezydentem i starostą oraz pozyskaniu środków zewnętrznych.

Inwestycja rozpoczęła się od budowy kanalizacji deszczowej, przebudowy istniejących przyłączy gazowych oraz prac energetycznych. W ramach robót przygotowawczych drogowcy sfrezowali nawierzchnię.

Przeznaczony do modernizacji odcinek ul. Kwiatowej to 670-metrowy fragment od strony ronda na pętli miejskiej w kierunku Gąsek. Rozbudowa drogi obejmuje poszerzenie pasa drogowego, co umożliwi ujednolicenie szerokości jezdni do 6 m. Wykonanych zostanie 65 zjazdów do nieruchomości, 708 m chodników, dwukierunkowa ścieżka rowerowa po jednej stronie, 2 przystanki komunikacyjne z peronami. Przebudowane zostanie skrzyżowanie z ulicą Wesołą oraz uporządkowana będzie zieleń przydrożna. Droga zostanie odwodniona poprzez kanalizację deszczową na odcinku o długości 655 m i rowami przydrożnymi długości 15 m. Zakres robót obejmie także budowę nowego oświetlenia ulicznego.

Na realizację inwestycji pozyskano 1 597 658,09 zł w ramach „Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019”. Przyznana kwota stanowi połowę wartości inwestycji.

Ta inwestycja to kolejny namacalny efekt solidnej współpracy samorządów, gdzie deklaracje stają się faktycznymi działaniami. Droga powiatowa jest formalnie „nie nasza” ale „nasi” są mieszkańcy ul. Kwiatowej. Podobnie było z ul. Sońską, a niebawem siłą trzech samorządów, bo wspólnie z gminą Opinogóra Górna, będziemy modernizować ul. Kącką, generalnie całą drogę wiodącą aż do Opinogóry – powiedział prezydent Krzysztof Kosiński.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H