• Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Koronawirus SARS-CoV-2Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2021 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
21 maja 2020
kategoria:
Aktualności strona główna

Trwa modernizacja ulicy Gruduskiej. Od 22 maja w związku z postępującymi pracami na drodze będą występowały nowe utrudnienia w ruchu. Rozpoczyna się frezowanie nawierzchni asfaltowej.

W ramach przebudowy drogi do 15 czerwca 2020 r. wprowadzona została czasowa zmiana organizacji ruchu. Od piątku 22 maja rozpocznie się kolejny etap. W związku z frezowaniem nawierzchni asfaltowej pojawią się kolejne utrudnienia w ruchu. Na drodze nadal obowiązuje ograniczenie prędkości oraz – w zależności od postępujących prac – lewo lub prawo stronne zwężenie drogi. W przypadku zajęcia pobocza, chodnika lub pasa ruchu, wprowadzone będzie ręczne kierowanie ruchem.

Wykonawca kontynuuje prace zgodnie z harmonogramem. Droga będzie miała 7 m. szerokości. Na ulicy położona będzie nowa nawierzchnia jezdni, wykonane będzie oznakowanie pionowe i poziome zgodnie z nowym projektem stałej organizacji ruchu dla rozbudowywanego odcinka drogi. W obszarze pasa drogowego zostaną wyprofilowane bądź przebudowane skrzyżowania. Wykonane zostaną także zjazdy indywidualne na posesje i zjazdy na pola. W ramach inwestycji powstanie ciąg pieszo-rowerowy, przy ulicy ułożone będzie ponad 800 m chodników, na całym odcinku zniesione będą bariery architektoniczne. Projekt zakłada także odwodnienie drogi poprzez budowę systemu kanalizacji deszczowej w terenie zabudowanym w celu odprowadzenia wód opadowych z powierzchni drogi.

Ulica będzie miała także nowe, nowoczesne oświetlenie, które obejmie 24 słupy z lampami typu LED. Jego budowa trwa i jest realizowana ze środków własnych miasta. Jednocześnie trwają prace Energa Operator SA związane z przebudową napowietrznej linii energetycznej.

Modernizacja ul. Gruduskiej jest możliwa dzięki porozumieniu miasta z zarządcą drogi, na podstawie którego miasto w 2019 r. opracowało dokumentację techniczną i uzyskało pozwolenie na realizację inwestycji. Wykonawcę robót, w oparciu o przekazaną przez miasto dokumentację, wyłonił Miejski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie. Koszt przedsięwzięcia, to blisko 3 mln. zł.

Planowany termin zakończenia robót wraz z pozwoleniem na użytkowanie to koniec 2020 roku. Na ten moment Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich nie informował o wprowadzeniu zmian w harmonogramie realizacji inwestycji.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H