do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Podatki – stawki i druki na 2018 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
10 marca 2017
kategoria:
Aktualności strona główna
Kościół św. Piotra Apostoła. Geometryczna bryła budowli zbudowane z cegły ma liczne pionowe uchyłki ścian, trójkątne wykończenia dachu. Wieża umiejscowiona nad głównym wejściem zwieńczona krzyżem

W najbliższą niedzielę, 12 marca, o godz. 17.00 w kościele parafialnym św. Piotra Apostoła przy ul. Wyspiańskiego 25 odbędzie się kolejne spotkanie społeczno-edukacyjne organizowane dzięki współpracy miasta i parafii. Gościem będzie Jarosław Wajk – wokalista, autor tekstów, kompozytor.

Prezydent Miasta Ciechanów i proboszcz Parafii Św. Piotra Apostoła zapraszają na spotkanie wszystkich mieszkańców miasta. Celem całego cyklu jest uwrażliwienie i edukacja mieszkańców na temat problemów uzależniań i przemocy domowej. Adresatami spotkań są rodziny borykające się z różnego rodzaju problemami związanymi z uzależnieniami i przemocą, jak również wszyscy ciechanowianie. Jak podkreślają organizatorzy, każdy powinien bowiem wiedzieć, jak reagować i jak pomóc osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.

Gość najbliższego spotkania – Jarosław Wajk współpracował z zespołami Dżem, Daab, Collage, Lizard’s Day, związany był z grupą Oddział Zamknięty. W latach 90. Jarosław Wajk popadł w uzależnienie od narkotyków. Jest po terapii, wyciąga narkomanów z dworców i pomaga im wyjść z uzależnienia. Jeździ po Polsce z programem mówiącym o samotności, o potrzebie wsparcia, o rodzinie i przyjaźni. Jego program, jak mówi, to krzyk przeciwko narkomanii i obojętności wobec drugiego człowieka. Na spotkaniach nie szuka wspaniałych wzniosłych słów, mówi dobitnie, czasami przerażająco szczerze, nie omija trudnych tematów. Opowiada o własnym zagubieniu w „wielkim świecie” i o tym, że relacje z rodziną to najważniejsze relacje w życiu młodego człowieka. Porusza temat samotności młodych ludzi, braku rozmowy we własnym domu, obojętności rodziców i wybaczania. Ma to odzwierciedlenie w jego utworach, takich jak „Rzeka”, „Ten wasz świat”, „Gdyby nie ty”, czy napisany dla brata – alkoholika „Dom”.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H