do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Ochrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2019 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
08 marca 2019
kategoria:
Aktualności strona główna

Z uwagi na kończącą się 3-letnią kadencję Ciechanowskiej Rady Seniorów, przeprowadzone zostaną wybory. Kandydatów można zgłaszać od najbliższego poniedziałku, 11 marca, do 22 marca.

Karty zgłoszeniowe będą dostępne od 11 marca w Wydziale Kontaktów Społecznych Urzędu Miasta Ciechanów (pl. Jana Pawła II 6, parter, pokój nr 4) oraz na stronie internetowej urzędu (www.umciechanow.pl/dla_mieszkancow/seniorzy). Kandydatów mogą zgłaszać środowiska zrzeszające seniorów (związki, stowarzyszenia, kluby) lub osoby fizyczne. W karcie zgłoszeniowej należy podać dane kandydata wraz z jego krótką biografią oraz informacją o jego doświadczeniu w działaniach na rzecz seniorów. W przypadku, gdy kandydat nie jest reprezentantem żadnej organizacji pozarządowej, działającej na rzecz seniorów, do karty powinna być dołączona lista poparcia 15 osób zamieszkałych na terenie Ciechanowa.

Nazwiska kandydatów zostaną opublikowane na stronie urzędu, a jeszcze w marcu w hali sportowo-widowiskowej przy ul. Kraszewskiego 8 odbędzie się spotkanie, podczas którego seniorzy wybiorą członków Rady Seniorów. Następnie, na pierwszym posiedzeniu zwołanym przez prezydenta, Rada Seniorów ze swojego grona wybierze przewodniczącego i wiceprzewodniczącego.

W pierwszej Radzie Seniorów, której kadencja właśnie mija, zasiada obecnie 11 osób reprezentujących środowiska senioralne. Rada regularnie spotyka się, zgłasza miastu swoje postulaty, działa na rzecz inicjatyw dla osób starszych z Ciechanowa. Na wniosek Rady Seniorów m.in. wprowadzona została Karta Seniora, obniżono granicę wieku (z 75 na 70 rok życia), uprawniającego do darmowych przejazdów komunikacją miejską, jak również zorganizowano pierwszy raz „Senioralia”. Rada wnioskowała np. o montaż nowych wiat przystankowych czy ustawienie kolejnych ławek w miejskiej przestrzeni.

Szczegółowych informacji udziela Wydział Kontaktów Społecznych (23 674 92 82).

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H