• Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2020 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
24 lutego 2020
kategoria:
Aktualności strona główna
Spotkanie inaugurujące kurs samoobrony. Zdjęcie wykonane z góry. Trwa pokaz umiejętności pań z grupy zaawansowanej. Pokaz oglądają panie siedzące na krzesłach.
 

Ruszyły zapisy na piątą już edycję bezpłatnego kursu samoobrony dla kobiet „Bezpieczna ciechanowianka”. Zajęcia będą obejmowały naukę technik samoobrony i umiejętności reagowania w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia oraz zajęcia warsztatowe dotyczące prewencji kryminalnej i pierwszej pomocy.

Projekt będzie trwał od marca do maja 2020 r., zajęcia będą zorganizowane w Hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Kraszewskiego 8.

Panie uczestniczące w programie po raz pierwszy zostaną zakwalifikowane do grupy początkującej. Zajęcia odbędą się w poniedziałki o godzinie 19.30. Absolwentki, które ukończyły minimum jedną z wcześniejszych edycji „Bezpiecznej Ciechanowianki” będą zaproszone do grupy zaawansowanej. Zajęcia dla tej grupy planowane są w środy o 19.30. Ostateczna ilość grup i liczba uczestniczek zostaną ustalone po zakończeniu zapisów.

Ilość miejsc na kurs jest ograniczona, a o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Aby zapisać się na bezpłatny kurs należy wypełnić formularz online, dostępny na stronie internetowej Urzędu Miasta: www.umciechanow.pl/dla_mieszkancow/bezpieczna_ciechanowianka_5_0 (przekierowanie dostępne pod tekstem) oraz potwierdzić udział w kursie na spotkaniu organizacyjnym w dniu 9 marca 2020 r. o godzinie 18.00 w hali sportowej MOSiR przy ul. Kraszewskiego 8. Obecność na spotkaniu organizacyjnym jest obowiązkowa, w nagłych przypadkach osoby zapisane proszone są o kontakt z Wydziałem Kontaktów Społecznych UM tel. (23) 674 92 17. Formularz internetowy dostępny będzie do środy 4 marca 2020 r. (do godz. 22.00).

Projekt ma na celu m.in. naukę ćwiczeń i skutecznych technik samoobrony, wsparcie mieszkanek miasta w przełamywaniu własnych słabości, opanowywaniu stresu, podniesieniu własnej sprawności oraz poczucia bezpieczeństwa kobiet. Ponadto zajęcia są doskonałą formą spędzania wolnego czasu dla kobiet i podniesienia własnego dobrego samopoczucia. Uczestniczką kursu może zostać każda mieszkanka Ciechanowa, powyżej 16 roku życia i nie posiadająca przeciwskazań zdrowotnych do udziału w szkoleniu.

Zajęcia praktyczne prowadzić będą trenerzy LKS Matsogi Ciechanów (klub taekwondo, klub wyspecjalizowanych trenerów i instruktorów, wielokrotnych Mistrzów Świata i Europy). Odbędą się one w cyklu 8 spotkań treningowych w każdej grupie. Odrębne spotkania będą stanowiły zajęcia warsztatowe i teoretyczne ze służbami mundurowymi dotyczące prewencji kryminalnej. Odbędą się także warsztaty pierwszej pomocy.

Projekt został realizowany w ramach głosowania mieszkańców na Budżet Obywatelski. Po wakacjach odbędzie się także jego jesienna odsłona.

ZAPISY DOBIEGŁY KOŃCA

kategoria: Powiązane pliki [3]
format Nazwa pliku Rozmiar Pobierz
docx Bezpieczna ciechanowianka - regulamin 5.0 21.42KB pobierz plik: Bezpieczna ciechanowianka - regulamin 5.0
docx Bezpieczna ciechanowianka - oświadczenie 5.0 18.58KB pobierz plik: Bezpieczna ciechanowianka - oświadczenie 5.0
docx Bezpieczna ciechanowianka - zgoda rodzica 5.0 14.64KB pobierz plik: Bezpieczna ciechanowianka - zgoda rodzica 5.0

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H