• Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Koronawirus SARS-CoV-2Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2021 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
31 października 2019
kategoria:
Aktualności strona główna
Komin przedsiębiorstwa energetyki cieplnej wystający zza drzew
 

Miejska spóła PEC pozyskała dofinansowanie z NFOŚiGW w wysokości 16 mln zł na projekt modernizacji sytemu ciepłowniczego. Dofinansowanie pozwoli na budowę kotła parowego na biomasę z turbiną parową oraz dwóch kogeneracji gazowych. Oznacza to odchodzenie od wykorzystania węgla w produkcji ciepła w Ciechanowie.

Inwestycja pozwoli na wytwarzanie 50% ciepła dostarczanego mieszkańcom Ciechanowa z Odnawialnych Źródeł Energii oraz kogeneracji gazowej. PEC Ciechanów uzyska status efektywnej sieci ciepłowniczej. Turbina parowa i kogeneracja gazowa wytworzą zarówno ciepło, jak i energię elektryczną.

– Stawiamy krok milowy w kierunku odejścia od węgla w produkcji ciepła dla mieszkańców i miasta. To pozytywna dla środowiska i jakości powietrza rewolucja. Produkcja ciepła przy obecnej cenie węgla i związanych z nim opłatach środowiskowych staje się nieopłacalna, a dla odbiorców coraz droższa. Dlatego realizacja tej inwestycji będzie miała również pozytywne skutki ekonomiczne – podkreśla prezydent Krzysztof Kosiński.

Całościowy koszt inwestycji to blisko 40 mln zł. Rozpoczęcie realizacji projektu planowane jest w dwóch etapach: na koniec 2022 i 2023 roku. Do połowy 2023 roku powinny zakończyć się inwestycje w kogenerację gazową.

– Miasto dba o rekreację i zazielenienie przestrzeni, a my jako miejska spółka o zazielenienie wytwarzanej w PEC energii. Czyste powietrze dzięki OZE i nowym, niskoemisyjnym technologiom, to lepsza jakość życia i dłuższe życie w zdrowiu dla naszych mieszkańców. Źródła węglowe będą powoli odchodzić na zasłużoną emeryturę – powiedziała Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Ciechanowie Małgorzata Niestępska.

 

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H