do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Podatki – stawki i druki na 2018 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
20 kwietnia 2017
kategoria:
Aktualności strona główna
Po lewej rząd strażaków pełnym umundurowaniu. Prezydent Ciechanowa podaje rękę kolejnemu ze strażaków

Kamera termowizyjna służąca m.in. do szybkiego lokalizowania ludzi podczas akcji poszukiwawczych i ratowniczych oraz detektor wielogazowy wykrywający niebezpieczne dla zdrowia i życia gazy to wart blisko 60 tys. zł sprzęt, który miasto przekazało ciechanowskim strażakom. Na terenie komendy został przeprowadzony pokaz możliwości nowych urządzeń.

Strażacy podkreślają, że zakupiona kamera termowizyjna EVOLUTIN 6000 amerykańskiej firmy MSA, jest jednym z najnowocześniejszych, najbardziej zaawansowanych technicznie  i odpornych dostępnych obecnie tego typu urządzeń. Posiada najlepszą w swojej klasie jakość obrazu, wskaźnik laserowy i odległościomierz, zintegrowane funkcje nagrywania i przechowywania obrazu i sygnału, jest lekka. Spełnia kryteria, które są najważniejsze dla jednostki straży pożarniczej. Jest narzędziem służącym m.in. do szybkiego i bezpiecznego poruszania się w pomieszczeniach wypełnionych dymem lub w ciemnym otoczeniu, do wyszukiwania najgorętszych obiektów w polu widzenia kamery, a w akcjach poszukiwawczych i ratowniczych również do odnajdywania ludzi. Sprawdza się do lokalizacji źródeł pożaru i jego rozmiaru oraz lokalizacji miejsc zagrożeń dla innych uczestników akcji. Detektor wielogazowy DRAGER X-am 5000 to najmniejszy dostępny na świecie detektor do wykrywania pięciu gazów. Należy do najnowszej generacji detektorów gazowych do zastosowań w monitorowaniu osobistym oraz kontroli obszarowej. Dzięki maksymalnej czułości urządzenie w niezawodny sposób mierzy stężenia gazów i par wybuchowych oraz ostrzega przed zagrożeniami ze strony gazów (przekroczenia stężeń bezpiecznych). Miernik wykrywa gazy niebezpieczne dla zdrowia i życia: tlenek węgla, chlor, siarkowodór, amoniak. Wykrywa gazy, których obecność może spowodować wybuch (gaz ziemny, gaz propan-butan). Ponadto mierzy stężenie tlenu w powietrzu.

Miasto inwestuje w bezpieczeństwo i zdrowie swoich mieszkańców, dlatego staramy się w miarę naszych możliwości wspierać straż pożarną, policję czy szpital, choć nie są to jednostki podległe miastu. Tym razem przekazujemy strażakom nowoczesny sprzęt, który jest bardzo pomocny podczas akcji, w których ratowane jest ludzkie życie. Straż pożarna w bardzo wielu sytuacjach z nami współpracuje, a dzięki ścisłej współpracy możemy lepiej działać na rzecz naszego miasta i jego mieszkańców – powiedział na konferencji prasowej prezydent Krzysztof Kosiński

Bardzo dziękuję prezydentowi za to ważne dla nas wsparcie To światowej klasy sprzęt, który będzie służył mieszkańcom miasta, powiatu, może być również wykorzystywany poza granicami powiatu. Sprzęt wpłynie na podniesienie skuteczności naszych działań, jak również zminimalizujemy straty popożarowe – podkreślał komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie Arkadiusz Muszyński.

Po konferencji odbył się specjalny pokaz, podczas którego zademonstrowane zostały przykładowe możliwości wykorzystania kamery termowizyjnej i detektora.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H