• Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2023 r.Numery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
30 maja 2022
kategoria:
Aktualności strona główna
Grafika składa się z informacji tekstowej oraz rysunku pustych plastikowych butelek po napojach. Rysunek znajduje się w lewym dolnym rogu. Napis mieści się po prawej stronie grafiki. Napisano: Społeczności nie marnują; Bank Żywności w Ciechanowie i Park Nauki Torus zapraszają na proekologiczny weekend kreatywny, sobota 4 czerwca 2022, Park Nauki Torus.
 

Park Nauki Torus przyłącza się do realizowanego przez Bank Żywności w Ciechanowe i ratusz projektu „#Społeczności nie marnują". 4 czerwca (sobota) odbędą się warsztaty dla dzieci i opiekunów oraz „Debata o ratowaniu świata”. Wstęp na oba wydarzenia jest bezpłatny.

„#Społeczności nie marnują" to ogólnopolski projekt, którego celem jest promocja idei „Zero waste" na szczeblu lokalnym oraz wypracowanie proekologicznych polityk miejskich. W Ciechanowie zadanie zainicjował Bank Żywności. Przedsięwzięcie jest realizowane we współpracy z Urzędem Miasta. Do akcji włączył się Park Nauki Torus.

4 czerwca (sobota) o godz. 14.00 w Parku Nauki Torus odbędą się warsztaty kierowane do dzieci powyżej 9 roku życia i ich opiekunów. Na zajęciach, których myślą przewodnią będzie „Zero waste” uczestnicy dowiedzą się, jak zmienić nieużywaną bawełnianą podkoszulkę w dywanik oraz jak z metalowej puszki zrobić przybornik szkolny czy podręczne pudełko. Uczestnicy proszeni są o przyniesienie bawełnianych koszulek, które są im już niepotrzebne. Natomiast do własnoręcznego wykonania piórników przydadzą się zużyte puszki.

Podczas warsztatów uczestnicy odkryją jak dać tym potencjalnym odpadom tzw. drugie życie. Koncepcja „Zero waste” (co w dosłownym tłumaczeniu oznacza zero odpadów, zero marnotrawstwa) opiera się na dążeniu do stworzenia gospodarki o obiegu zamkniętym, gdzie zapobiega się tworzeniu odpadów. Na pozór niepotrzebne przedmioty lub żywność nie są wyrzucane, ale traktuje się je jako ponowne zasoby i wykorzystywane w niestandardowy sposób

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Zapisów można dokonywać osobiście w Parku Nauki Torus lub telefonicznie pod numerem +48 23 674 93 13.

Po zajęciach dla dzieci o godzinie 17.00 odbędzie się „Debata o ratowaniu świata". Mogą wziąć w niej udział nie tylko osoby zaniepokojone zmianami klimatycznymi, ale też wszyscy ci, którzy chcą nauczyć się, jak żyć bardziej ekologicznie i ekonomicznie. Podczas spotkania uczestnicy będą dzielić się sposobami na życie w duchu „Zero waste". Wydarzenie ma na celu zainspirować uczestników do podejmowania małych kroków na rzecz ochrony klimatu. Będzie to też element projektu „#Społeczności nie marnują", podczas którego omówione będą działania warte realizacji w skali całej społeczności lokalnej. Wstęp na debatę jest również bezpłatny.

"#Społeczności nie marnują” to projekt Federacji Polskich Banków Żywności realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG. Projekt uzyskał Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Ciechanów Krzysztofa Kosińskiego.

kategoria: Powiązane pliki [2]
format Nazwa pliku Rozmiar Pobierz
jpg Plakat Społeczności nie marnują Park Nauki Torus 192.12KB pobierz plik: Plakat Społeczności nie marnują Park Nauki Torus
docx Opis plakatu wydarzenia Społeczności nie marnują - Park Nauki Torus 2022 16.5KB pobierz plik: Opis plakatu wydarzenia Społeczności nie marnują - Park Nauki Torus 2022

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H