• Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Koronawirus SARS-CoV-2Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2021 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
30 listopada 2018
kategoria:
Aktualności strona główna
Tworząca piękny łuk szczytowa ściana kamienicy. Drzwi wejściowe do Kawiarni W 18

Prace budowlane dobiegły końca. Kamienica przy ul. Warszawskiej 18 została wyremontowana z zewnątrz, zyskując nowy dach i elewację, zmodernizowano również jej wnętrza. Obiekt dostosowano do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Budynek będzie teraz wyposażany oraz aranżowany pod nowe funkcje użytkowe. Będzie to miejsce spotkań i kolejny punkt na kulturalnej i edukacyjnej mapie miasta.

Miasto na rewaloryzację kamienicy pozyskało dofinansowanie z Unii Europejskiej. Zostały przeprowadzone prace remontowe i modernizacyjne, wymieniono konstrukcję i pokrycie dachu, instalacje wewnętrzne, przyłącza i stolarkę. Przebudowano ściany wewnętrzne, odtworzona została zabytkowa elewacja, oczyszczono i odnowiono ściany, sufity i posadzki. Wykonano izolację termiczną i przeciwwodną. Budynek został podłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej. Wszystkie elementy zabytkowe zostały oczyszczone i zakonserwowane. Zlikwidowane zostały bariery architektoniczne, zamontowano windy i urządzenia zwiększające dostępność obiektu.

Kamienica z opustoszałego, niszczejącego budynku stanie się miejscem tętniącym życiem. Nowemu przeznaczeniu sprzyja lokalizacja w ścisłym centrum miasta. Kamienica wreszcie pięknie się prezentuje, a niebawem wypełnimy ją „treścią”. Będzie to miejsce interesujące dla osób w każdym wieku, chcących ciekawie i pożytecznie spędzić czas. W mieście systematycznie przemiany przechodzą kolejne obiekty – powiedział prezydent Krzysztof Kosiński.

W kamienicy powstanie Klub Młodego Odkrywcy, w ramach którego odbywać się będą różnego rodzaju warsztaty i doświadczenia naukowe. Kamienica stanie się także siedzibą Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta, która przybliżać będzie mieszkańcom i przyjezdnym historię Ciechanowa, będą organizowane wydarzenia, odczyty, spotkania. W zaplanowanej w budynku klubokawiarni i galerii artystycznej odbywać się będą wydarzenia artystyczne, społeczne, wystawy, spotkania, zajęcia dla ogółu oraz poszczególnych grup odbiorców. Aktywizacji seniorów służył będzie Klub Seniora. Stworzona zostanie dla nich oferta obejmująca działania prozdrowotne, usługi w zakresie aktywności ruchowej, edukacyjnej, kulturalnej, rekreacyjnej.

Kamienica z 1925 r. jest jednym z nielicznych zachowanych obiektów architektury miejskiej o konstrukcji tradycyjnej z cegły. Obiekt wpisany jest do rejestru zabytków. Dwupiętrowy budynek z użytkowym poddaszem przed II wojną światową należał do żydowskiej rodziny. Kamienica posiada dobudowany w 1960 roku aneks, gdzie mieściła się piekarnia. Budynek pełnił funkcje mieszkalno-usługowe, nigdy nie podlegał pracom remontowym, od kilku lat był wyłączony z użytkowania.  

Składanka logotypów: Fundusze Europejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Mazowsze Serce Polski, Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H