• Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2020 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla Miasta Ciechanów został przyjęty Uchwałą Nr 195/XVII/2016 Rady Miasta Ciechanów z dnia 25 lutego 2016 r.  Na jego opracowanie miasto pozyskało dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w ramach realizacji  zadania pn. ,,Przygotowanie Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Miejskiej Ciechanów”.

Całkowity koszt zadania to 19 450 zł, z czego 14 587,50 zł stanowiła kwota dofinansowania. Przed przystąpieniem do opracowania dokumentu przeprowadzono badania ankietowe wśród mieszkańców, spółdzielni, wspólnot mieszkaniowych oraz przedsiębiorców. Pozyskano niezbędne dane od wszystkich interesariuszy.

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla Miasta Ciechanów to kluczowy dokument określający kierunki działań skoncentrowanych na uzyskaniu efektu ekologicznego przez redukcję zanieczyszczeń do powietrza, w połączeniu z efektywnością kosztową planowanych inwestycji. Jest on dokumentem niezbędnym do ubiegania się o dofinansowanie ze środków europejskich ujętych w nim inwestycji wspierających przejście na gospodarkę niskoemisyjną.

Cele szczegółowe Planu:

 • Promowanie gospodarki niskoemisyjnej,
 • Efektywne gospodarowanie energią,
 • Zwiększenie udziału energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych,
 • Redukcja gazowych i pyłowych zanieczyszczeń do powietrza,
 • Podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców miasta.

Miasto Ciechanów jak wiele innych miast w Polsce stoi przed wieloma wyzwaniami zarówno społecznymi, gospodarczymi, jak i środowiskowymi. Od działań podjętych obecnie będzie zależał kształt wszystkich eksploatowanych systemów miejskich.

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Rozmiar Pobierz
pdf Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla miasta Ciechanów.pdf 4.66MB pobierz plik: Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla miasta Ciechanów.pdf

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H