• Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Koronawirus SARS-CoV-2Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2021 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU

„Przygotowanie i druk trzech wydawnictw ekologicznych” – 2016 r.

31.08.2016 r. podpisano umowę na dofinansowanie realizacji projektu „Przygotowanie i druk trzech wydawnictw ekologicznych”. Projekt o całkowitej wartości 98 500 zł, uzyskał dofinansowanie w kwocie 88 650 zł co stanowi 90% kosztów kwalifikowanych. Celem przygotowania wydawnictw jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych w zakresie stanu i ochrony środowiska naturalnego. W ramach zadania zostaną przygotowane trzy wydawnictwa ekologiczne (łącznie 3000 egz.) dostosowane do wieku oraz poziomu wiedzy odbiorców:

 • gra planszowo – karciana pt. „Co się kryje w chaszczach?” przeznaczona dla uczniów szkół podstawowych. Gra oparta na prostych zagadnieniach z zakresu ochrony przyrody, zagadkach wprowadzających podstawową wiedzę na temat bioróżnorodności, w tym znajdującej się w Zespole Przyrodniczo – Krajobrazowym „Dolina rzeki Łydyni”.
 • gra quizowo – karciana pt „Tajemnice doliny” dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Gra będzie zawierała pytania, zagadki, wierzenia, przesądy na temat fauny i flory wchodzącej w skład obszaru Zespołu Przyrodniczo – Krajobrazowego „Dolina rzeki Łydyni”. W szczególności wykorzystane zostaną ciekawostki związane z ich liczebnością,  rozrodem,  zagrożeniami, potrzebami oraz wymaganiami ochrony w odniesieniu do gatunków zagrożonych.
 • publikacja pn Zielone Miasto, przeznaczona dla wszystkich grup wiekowych, która zawierać będzie informacje nt. znaczenia bioróżnorodności na terenie miejskim  w oparciu o przykłady Zespołu  Przyrodniczo – Krajobrazowego „Dolina rzeki Łydyni”.

Projekt ma na celu rozbudzenie zainteresowań wśród dzieci i młodzieży edukacją ekologiczną, ale również kształtowanie właściwych postaw wobec środowiska przyrodniczego  wśród osób dorosłych.

Okres realizacji projektu 1.06 – 31.12.2016r.

„Przygotowanie i druk trzech wydawnictw ekologicznych” dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji , w kwocie 88 650 zł

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Rozmiar Pobierz
pdf Książka Zielone Miasto 16.48MB pobierz plik: Książka Zielone Miasto

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H