• Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2020 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Dla mieszkańców Środowisko i infrastruktura Dofinansowane projekty infrastrukturalne Inwestycje wspołfinansowane ze środków WFOŚiGW Poprawa jakości powietrza - ograniczenie emisji zanieczyszczeń poprzez modernizację kotłowni na terenie Gminy Miejskiej Ciechanów

Projekt pn. „Poprawa jakości powietrza – ograniczenie emisji zanieczyszczeń poprzez modernizację kotłowni na terenie Gminy Miejskiej Ciechanów” otrzymał dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w wysokości 584 122,49 zł., co stanowi 71,91% kosztów kwalifikowalnych zadania. Koszt kwalifikowalny projektu wynosi 812 340,16 zł.

Projekt obejmuje modernizację 148 indywidualnych kotłowni zlokalizowanych na terenie Gminy Miejskiej Ciechanów. W budynkach jednorodzinnych usunięte zostały nieefektywne i nieekologiczne instalacje grzewcze a zamontowane zostały nowoczesne, ekologiczne i bardziej wydajne kotły gazowe oraz kotły na biomasę (pellet i drewno).

W 75 domach mieszkalnych dokonano zmiany źródła ciepła z węgla na gaz, w 5 z węgla na biomasę a w 68 domach stare kotły gazowe zostały wymienione na nowe efektywniejsze również opalane gazem. Mieszkańcy otrzymali dofinansowanie w wysokości 75% kosztu zakupu kotła jednak nie więcej niż 5 tys. zł.

Realizacja zadania przyczyni się do zmniejszenia emisji CO2 i innych gazów cieplarnianych do atmosfery oraz poprawy jakości powietrza.

Okres realizacji zadania: 01.06 – 31.10.2017 r. 

„Poprawa jakości powietrza – ograniczenie emisji zanieczyszczeń poprzez modernizację kotłowni na terenie Gminy Miejskiej Ciechanów dofinansowana przez Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 584 122,49 zł.”

 

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H